Световни първенства по САМБО от 1973 до 2021г.

1973г. Техеран

Първан Първанов – бронзов медал

Олег Павликенов – сребърен медал

Георги Копривленски – бронзов медал

1974г. Улан Батор

Георги Дамянов – бронзов медал

Стойчо Малов – бронзов медал

Стоил Веселинов – бронзов медал

Първан Първанов – бронзов медал

Георги Червенков – сребърен медал

Иван Яворов – сребърен медал

Георги Копривленски – бронзов медал

1975г. Минск

Георги Стойчев – бронзов медал

Стойчо Малов – бронзов медал

Първан Първанов – сребърен медал

Стоил Велинов – сребърен медал

Пеньо Пенев – бронзов медал

Христо Христов – бронзов медал

Ваклин Глушков – бронзов медал

Никола Динев  – сребърен медал

1979г. Мадрид

Иван Парасков – бронзов медал

Георги Юсев – второ място

Антон Андонов – бронзов медал

Валентин Минев – бронзов медал

Георги Цветков – бронзов медал

Страхил Георгиев – бронзов медал

Георги Петров – бронзов медал

Георги Червенков – бронзов медал

Делчо Колев – бронзов медал

Димитър Запрянов – сребърен медал

1981г. Мадрид

Георги Юсев – бронзов медал

Стоян Саладинов – сребърен медал

1982г. Париж

Иван Парасков – бронзов медал

Валентин Минев – сребърен медал

Георги Цветков – златен медал

Илия Илиев – бронзов медал

1983г. Киев

Димитър Димитров – сребърен медал

Емил Методиев – бронзов медал

Ангел Петров – бронзов медал

Валентин Минев – златен медал

Любомир Делчев – бронзов медал                              

Пламен Милинкин – бронзов медал

Марин Герчев – бронзов медал

1984г. Мадрид

Димитър Димитров – сребърен медал

Емил Методиев – бронзов медал

Валентин Минев – сребърен медал

Марин Герчев – бронзов медал

1985г. Сан Сабестиян

Димитър Димитров – сребърен медал

Георги Юсев – сребърен медал

Валентин Цочев – бронзов медал

Цветомир Гочев – сребърен медал

Никола Динев – сребърен медал

1986г. По /Франция/

Димитър Димитров – сребърен медал

Николай Гушмаков – сребърен медал

Иван Нетов – бронзов медал

Стоян Начев – бронзов медал

Георги Петров – сребърен медал

Мико Стоянов – сребърен медал

1987г. Милано

Димитър Димитров – бронзов медал

Антон Новиков,Георги Юсев – присъдени два златни медала

Иван Нетов – Бронзов медал

Васил Соколов – златен медал

Анатоли Желязков – бронзов медал

Иван Йоргов – бронзов медал

Митко Стоянов – бронзов медал

Минчо Петков – сребърен медал

1988г. Монреал

Димитър Димитров – сребърен медал

Николай Гушмаков – сребърен медал

Иван Нетов – сребърен медал

Бисер Николов – сребърен медал

Митко Стоянов – бронзов медал

Минчо Петков – бронзов медал

1989г. Ню Джърси

Димитър Димитров – сребърен медал

Живко Шалваров – сребърен медал

Иван Нетов – сребърен медал

Васил Соколов – златен медал

Никола Филипов – сребърен медал

Ивайло Борисов – бронзов медал

Симеон Симеонов – бронзов медал

1990г. Москва

Николай Врачов – сребърен медал

Валентин Дончев – бронзов медал

Иван Нетов – сребърен медал

Иван Керемедчиев – бронзов медал

Васил Соколов – бронзов медал

Никола Филипов – бронзов медал

Даме Стойков – бронзов медал

1991г. Монреал

Ивайло Тодоров – златен медал

Емил Игнатов – сребърен медал

Иван Нетов – сребърен медал

К. Калчев – бронзов медал

Анатоли Желязков – сребърен медал

Никола Филипов – бронзов медал

Даме Стойков – сребърен медал

1992г. Херн Бей

С.Мистров – сребърен медал

Живко Шалваров – сребърен медал

Б.Веичков – бронзов медал

А.Таиров – бронзов медал

Иван Нетов – сребърен медал

С.Василев – бронзов медал

Тодор Тодоров – бронзов медал

Кирил Барбутов – златен медал

1995г. София

М.Сиротов – сребърен медал

С.Крутков – сребърен медал

Иван Нетов – златен медал

Никола Филипов – сребърен медал

Цветков – бронзов медал

Георги Тонков – сребърен медал

1996г. Токио

Иван Нетов – бронзов медал

Георги Тонков – бронзов медал

Ивелина Цветкова – бронзов медал

1997г. Нови Сад

Елвира Димитрова – бронзов медал

Любов Йорданова – бронзов медал

1998г. Калининград

1999г. Хихон

Георги Георгиев – бронзов медал

Георги Тонков – бронзов медал

Мила Марков – бронзов медал

Мария Митева – бронзов медал

Цветана Божилова – бронзов медал

2000г. Киев

Георги Георгиев – бронзов медал

Цветко Цветков – бронзов медал

Георги Тонков – сребърен медал

Елица Раджева – бронзов медал

2001г. Красноярск

Яким Ранков – бронзов медал

Боряна Зоборина – бронзов медал

2002г. Панама

Георги Георгиев – бронзов медал

Елица Раджева – сребърен медал

2003г. Сан Петербург

Костадин Табаков – бронзов медал

Георги Георгиев – златен медал

Георги Стоянов – сребърен медал

Георги Тонков – сребърен медал

Ирина Пауникова – бронзов медал

Цветана Божилова – бронзов медал

2004г. Кишинев

Георги Георгиев – сребърен медал

Михайл Апостолов – сребърен медал

Иван Илиев – бронзов медал

Ирина Пауникова – бронзов медал

Мария Янчева – бронзов медал

Цветана Божилова – бронзов медал

2005г. Астана

Костадин Табаков – сребърен медал

Михаил Апостолов – сребърен медал

Иван Илиев – бронзов медал

Елиза Раджева – сребърен медал

Мария Янчева – бронзов медал

Павел Тодоров – бронзов медал

Румен Димитров – бронзов медал

2006г. София

Костадин Табаков – бронзов медал

Евгени Генов – сребърен медал

Костадин Топалов – сребърен медал

Стефан Шопов – бронзов медал

Георги Георгиев – златен медал

Благой Иванов – бронзов медал

Ирина Пауникова – бронзов медал

Снежана Василева – златен медал

Елица Раджева – сребърен медал

Мария Янчева – сребърен медал

Петя Петкова – бронзова медал

Мария Оряшкова – златен медал

Ц.Бойлова – бронзов медал

2007г. Прага

Стефан Шопов – бронзов медал

Елица Рачева – бронзов медал

Мария Оряшкова – сребърен медал

Бойно Самбо

Марко Косев – бронзов медал

Костадин Табаков – бронзов медал

Росен Димитров – златен медал

Румен Димитров – бронзов медал

Камен Георгиев – бронзов медал

Янко Димитров – бронзов медал

2008г. Сан Петербург

Георги Георгиев – бронзов медал

Иван Илиев – бронзов медал

Снежана Василева – златен медал

Елица Ражева – сребърен медал

Мария Янчева – златен медал

Мария Оряшкова – златен медал

Бойно Самбо

Марко Косев – бронзов медал

Росен Димитров – златен медал

Румен Димитров – бронзов медал

Благой Иванов – златен медал

2009г. Солун

Борис Борисов – сребърен медал

Стефан Шопов – бронзов медал

Иван Илиев – бронзов медал

Габриела Кирилова – бронзов медал

Гергана Вацова – бронзов медал

Елица Ражева – бронзов медал

Ивелина Илиева – бронзов медал

Мария Оряшкова – златен медал

Бойно Самбо

Марко Косев – златен медал

Румен Димитров – златен медал

Борис Величков – сребърен медал

Боби Братанов – сребърен медал

2010г.Ташкент

Иван Илиев – сребърен медал

Габриела Кирилова – бронзов медал

Гергана Вацова – бронзов медал

Калина Стефанова – златен медал

Ивелина Илиева – златен медал

Ваня Иванова – сребърен медал

Мария Оряшкова – бронзов медал

Бойно Самбо

Марко Косев – златен медал

Румен Димитров – бронзов медал

Росен Димитров – сребърен медал

Станой Табаков – сребърен медал

2011г. Вилнюс

Борис Борисов – сребърен медал

Мартин Иванов – бронзов медал

Мирослав Дебрелиев – бронзов медал

Иван Илиев – бронзов медал

Калина Стефанова – златен медал

Евелина Илиева – бронзов медал

Мария Оряшкова – бронзов медал

Бойно Самбо

Марко Косев – златен медал

Росен Димитров – златен медал

Камен Георгиев – бронзов медал

Мартин Маринков – златен медал

2012г. Минск

Марин Иванов – бронзов медал

Иван Илиев – бронзов медал

Калина Стефанова – сребърен медал

Ваня Иванова – златен медал

Тереза Джурова – бронзов медал

Бойно Самбо

Борис Величков – сребърен медал

Генко Иванов – сребърен медал

Марин Маринков – бронзов медал

2013г.Сан Петербург

Марин Иванов – сребърен медал

Ивайло Иванов – бронзов медал

Даниел Дичев – бронзов медал

Иван Илиев – бронзов медал

Магдалена Върбанова – сребърен медал

Калина Стефанова – сребърен медал

Гергана Вацова – бронзов медал

Мария Оряшкова – сребърен медал

Тереза Джурова – бронзов медал

Бойно Самбо

Марко Косев – златен медал

Мартин Маринков – бронзов медал

2014г.Нарита

Борис Борисов – златен медал

Мартин Иванов – бронзов медал

Ивайло Иванов – сребърен медал

Калина Стефанова – бронзов медал

Мария Оряшкова – сребърен медал

Бойно Самбо

Марко Косев – сребърен медал

Веселин Иванов – сребърен медал

Тихомир Благовестов – сребърен медал

Генко Иванов – сребърен медал

Мартин Маринков – сребърен медал

2015г. Казабланка

Мария Оряшкова – сребърен медал

Бойно Самбо

Марко Косев – златен медал

Веселин Иванов – златен медал

Мариан Димитров – сребърен медал

Атанас Джамбазов – бронзов медал

Марин Маринов – бронзов медал

2016г.София

Борис Борисов – сребърен медал

Мартин Иванов – бронзов медал

Мария Оряшкова – златен медал

Бойно Самбо

Марко Косев – бронзов медал

Веселин Иванов – сребърен медал

Веселин Бенишев – сребърен медал

Николай Дипчинов – сребърен медал

Камен Георгиев – бронзов медал

Марин Маринов – бронзов медал

2017г. Сочи

Мартин Иванов – бронзов медал

Калина Стефанова – сребърен медал

Мария Оряшкова – бронзов медал

Бойно Самбо

Марин Димитров – бронзов медал

2018г. Букурещ

Борислав Янаков – бронзов медал

Мария Оряшкова – сребърен медал

Бойно Самбо

Денислав Златев – сребърен медал

2019г.Сеул

Анна-Мария Манушева – бронзов медал

Ваня Иванова – бронзов медал

Мария Оряшкова – златен медал

2020г.Нови Сад

Ангел Ангелов – бронзов медал

Мария Оряшкова – златен медал

Габриела Гигова – бронзов медал

Бойно Самбо

Емил Незиров – сребърен медал

2021г. Ташкен

Мария Оряшкова – бронзов медал

Източници: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B5%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%82_%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0_%D0%BF%D0%BE_%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D0%BE

error: Content is protected !!