Списък за медалистите от ЕП по САМБО от 1972 до 2021г.

1972 Рига

Първан Първанов – бронзов медал          

Георги Георгиев   – бронзов медал

Георги  Дамянов  – бронзов медал

Кирил  Мичев – бронзов медал

Георги Червенков – бронзов медал

Георги Гаджанов – бронзов медал

1974г. Мадрид

Георги Дамянов – сребърен медал           

Стойчо Малов  – сребърен медал    

Първан Първанов – сребърен медал

Стоил  Велинов – сребърен медал

Олег Павликенов – златен медал

Маньо Бинков – сребърен медал

Иван Докторов – бронзов медал

Георги Копривленски – бронзов медал

1976г.Ленинград

Н.Кенаров – бронзов медал

Георги Стойчев – сребърен медал

Д.Дамянов – сребърен медал

Първан Първанов – бронзов медал

Стоил Велинов – сребърен медал

Олег Павликенов – сребърен медал

Ваклин Глушков – бронзов медал

Пеньо Пенев – сребърен медал

Иван Докторов – златен медал

1982г. Варна

Румен Стоилов – златен медал

Иван Парасков – златен медал

Владимир Тетиков – сребърен медал

Валентин Минев – златен медал

Георги Цветков – бронзов медал

Кирил Георгиев – сребърен медал

Георги Петров – златен медал

Пламен Шополов – бронзов медал

Марин Герчев – сребърен медал

1984г. Билбао

Димитър Димитров – бронзов медал

Иван Парасков – бронзов медал

Емил Методиев – сребърен медал

Валентин Минев и Василий Кривоногов  – връчени  два сребърни медала

Пламен Шополов – бронзов медал

Марин Герчев – бронзов медал

1986г. Ленинград

Димитър Димитров – сребърен медал

Добрин Радонов – бронзов медал

Николай Гушмаков – бронзов медал

Стоян Начев – сребърен медал

Митко Стоянов – сребърен медал

Даме Стойков – сребърен медал

Минчо Петков – сребърен медал

1987г. София

Димитър Димитров – сребърен медал

Живко Шалваров – сребърен медал

Георги Юсев – златен медал

Николай Гушмаков – сребърен медал

Иван Нетов – бронзов медал

Бойчо Боянов – бронзов медал

Георги Петров – златен медал

Митко Стоянов – бронзов медал

1989г. Хърн Бей

Димитър Димитров – сребърен медал

Валентин Павлов – сребърен медал

Николай Гушмаков – златен медал

Иван Нетов – бронзов медал

Иван Керемидчиев –  сребърен медал

Васил Соколов – златен медал

Анатолий Желязков – сребърен медал

Никола Филипов – сребърен медал

Митко Стоянов – бронзов медал

Георги Йовев –сребърен медал

1990г. Тел Авив

Николай Врачов – сребърен медал

Валентин Павлов – сребърен медал

Иван Керемидчиев – сребърен медал

Никола Филипов – сребърен медал

Николай Манев – бронзов медал

А. Тенчев – бронзов медал

Даме Стойков – сребърен медал

1991г. Торино

Димитър Димитров – сребърен медал

Николай Гушмаков – сребърен медал

1992г. Москва

Тодор Трендафилов – бронзов медал

П. Велков – златен медал

Валентин Павлов – сребърен медал

Николай Гушмаков – златен медал

Иван Нетов – сребърен медал

Кръстьо Нешев – сребърен медал

Тодор Тодоров – сребърен медал

С. Василев – бронзов  медал

В. Чобанов – бронзов медал

1993г. Калининград

Валентин Павлов – бронзов медал

Яким Ранков – бронзов медал

Цветомир Петров – златен медал

Марина Митева – сребърен медал

Мина Отман – сребърен медал

Цветана Асенова – сребърен медал

1995г. Минск

Николай Врачов – бронзов медал

Иван Нетов  –  златен медал

1996г. Аранджеловац

Вячеслав Стоянов – бронзов медал

Яким Ранков – златен медал

Ани Бояджиева – сребърен медал

Елица Цветкова – сребърен медал

Д. Искрева – бронзов медал

Мария Арменкова – бронзов медал

1997г. Баку

Иван Нетов – сребърен медал

Цветелин Цветанов – бронзов медал

Ивелина Златева – сребърен медал

Марина Любенова – бронзов медал

1998г. Шяуляй

Мария Маркова – бронзов медал

А. Лукяненка – бронзов медал

1999г. София

Вячислав Стоянов – сребърен медал

Георги Георгиев – златен медал

Алихан  Андрианов – бронзов медал

Цветко Цветков – сребърен медал

Георги Тонков – златен медал

Инна Милева – бронзов медал

Уляна Селница – бронзов медал

Мила Маркова – бронзов медал

Елизабет Толева – сребърен медал

Марина Митева – сребърен медал

Мина Отман – сребърен медал

Цветана Асенова – сребърен медал

2000г. Мадрид

Яким Ранков – бронзов медал

Цвятко Цветков – сребърен медал

Габриела Кирилова – бронзов медал

Георги Тонков – бронзов медал

2001г. Албена

Евгений Генов – бронзов медал

Георги Георгиев – бронзов медал

Георги Шишков – бронзов медал

Свилен Скерлев – бронзов медал

Георги Тонков – златен медал

Габриела Кирилова – бронзов медал

Наталия Сариева – сребърен медал

Елица Ражева  – сребърен медал

Боряна Зоборина – сребърен медал

Мария Митева – сребърен медал

Елисавета Толева – бронзов медал

Ивана Тодорова – бронзов медал

Цветана Божилова – златен медал

2002г. Кунео

Костадин Табаков – сребърен медал

Яким Ранков – бронзов медал

Ирина Павникова – бронзов медал

Елица Ражева – бронзов медал

Боряна Заборина – бронзов медал

2003г. Албена

Костадин Табаков – бронзов медал

Евгений Генов – златен медал

Георги Георгиев – златен медал

С. Шопов – сребърен медал

Георги Стоянов – бронзов медал

Габриела Кирилова – златен медал

Н. Чуклева – бронзов медал

Боряна Заборина – бронзов медал

Г. Пейчева – бронзов медал

Ива Иванова – бронзов медал

Мария Митева – златен медал

Т. Бозлихова – златен медал

2004г. Шяуляй

Евгений Генов – бронзов медал

Стефан Шопов – сребърен медал

Михаил Апостолов – бронзов медал

Елица Ражева – бронзов медал

Мария Митева – сребърен медал

2005г. Москва

Костадин Табаков – бронзов медал

Георги Георгиев – сребърен медал

Стефан Шопов – бронзов медал

Михаил Апостолов – бронзов медал

Иван Илиев – златен медал

Елица Ражева – златен медал

2006гг. Белград

Костадин Топалов – бронзов медал

Стефан Шопов – златен медал

Румен Димитров – бронзов медал

Михаил Апостолов – бронзов медал

Ирина Пауникова – бронзов медал

Елица Ражева – бронзов медал

Ваня Иванова – сребърен медал

Мария Янцева – златен медал

Петя Петкова – сребърен медал

Мария Оряшкова – златен медал

Златка Будинова – сребърен медал

2007г. Правец

Костадин Табаков – сребърен медал

Стефан Шопов – сребърен медал

Георги Георгиев – бронзов медал

Сашо Ефтимов – сребърен медал

Благой Иванов – златен медал

Иван Илиев – златен медал

Габриела Кирилова – бронзов медал

Снежана Василева – златен медал

Елица Ражева – златен медал

Мария Янчева – бронзов медал

Мария Оряшкова – златен медал

          Бойно Самбо

Златко Цветков – сребърен медал

Валери Гатев – сребърен медал

Марко косев – сребърен медал

Севастиян Костов – сребърен медал

Росен Димитър – бронзов медал

Камен Георгиев – сребърен медал

Константин Рижков – бронзов медал

2008г. Тбилиси

Елица Ражева – сребърен медал

Ваня Иванова – сребърен медал

Мария Янчева – бронзов медал

Мария Оряшкова – златен медал

     Бойно Самбо

Росен Димитров – златен медал

Благой Иванов – сребърен медал

2009г. Милано

Борис Борисов – сребърен медал

Тихомир Благовестов – бронзов медал

Сашо Евтимов – бронзов медал

Елица Ражева – златен меда

Мария Янчева – бронзов медал

Ваня Иванова – златен медал

Мария Оряшкова – златен медал

       Бойно Самбо

Костадин Табаков – бронзов медал

Румен Димитров – златен медал

Красимир Самарджиев – бронзов медал

Евгени Николов – сребърен медал

2010г. Минск

Борис Борисов – бронзов медал

Сашо Евтимов – бронзов медал

Милен Милчев – бронзов медал

Иван Илиев – бронзов медал

Габриела Кирилова – бронзов медал

Калина Стефанова – бронзов медал

Мария Оряшкова – златен медал

          Бойно Самбо

Костадин Табаков  – сребърен медал

П. Пелиски – бронзов медал

Веселин Иванов – сребърен медал

Румен Митков – златен медал

Каземир Младенов – златен медал

Камен Георгиев – бронзов медал

Станой Табаков – бронзов медал

2011г. София

Мартин Иванов – сребърен медал

Стилян Георгиев – бронзов медал

Иван Илиев – златен медал

Габриела Кирилова – бронзов медал

Калина Стефанова – сребърен медал

Ивелина Илиева – златен медал

Ваня Иванова – сребърен медал

Мария Оряшкова – златен медал

Надя Жейнова – бронзов медал

         Бойно Самбо

Мирослав Асенов – сребърен медал

Костадин Табаков – бронзов медал

Марко Косев – сребърен медал

Стефан Петров – бронзов медал

Румен Димитров – сребърен медал

Борис Величков – сребърен медал

Иван Стоянов – сребърен медал

Мартин Маринков – златен медал

2012г. Москва

Борис Борисов – сребърен медал

Мартин Иванов – бронзов медал

Мирослав Дебрелиев – бронзов медал

Габриела Кирилова – бронзов медал

Магдалена Върбанова – бронзов медал

Калина Стефанова – сребърен медал

Елена Григорова – бронзов медал

Тереза Джурова – бронзов медал

Мария Оряшкова – златен медал

           Бойно Самбо

Марко Косев – бронзов медал

Борис Величков – бронзов медал

Камен Георгиев – сребърен медал

Генко Иванов – сребърен медал

Мартин Маринков – сребърен медал

2013г. Крема

Мартин Иванов – бронзов медал

Даниел Дичев – сребърен медал

Иван Илиев – златен медал

Галя Захариева – златен медал

Тереза Джурова – бронзов медал

         Бойно Самбо

Йордан Нгуен – бронзов медал

Веселин Иванов – златен медал

Антон Бранков – бронзов медал

Илиян Емануилов  – сребърен медал

Иван Стоянов – бронзов медал

Мартин Маринов – бронзов медал

2014г.Букурещ

Борислав Янаков – бронзов медал

Магдалена Върбанова – сребърен медал

Калина Стефанова – бронзов медал

Гергана Вацова – златен медал

Ваня Иванова – сребърен медал

Габриела Гигова – бронзов медал

Мария Оряшкова – сребърен медал

Тереза Джурова – златен медал

           Бойно Самбо

Николай Иванов – бронзов медал

Веселин Иванов – сребърен медал

Антон Бранков – бронзов медал

Тихомир Благовестов – бронзов медал

Камен Георгиев – бронзов медал

Мартин Маринков – златен медал

2015г. Загреб

Борислав Янаков – бронзов медал

Борис Борисов – сребърен медал

Иван Илиев – сребърен медал

Магдалена Върбанова – сребърен медал

Калина Стефанова – сребърен медал

Тамара Панталеева – бронзов медал

Мария Оряшкова – златен медал

           Бойно Самбо

Йордан Нгуен – бронзов медал

Борис Кандов – сребърен медал

Тихомир Благовестов – златен медал

Румен Димитров – бронзов медал

Камен Георгиев – бронзов медал

Мартин Маринков – сребърен медал

2016г. Казан

Цветелина Цветанова – бронзов медал

Калина Стефанова – сребърен медал

Изабел Христова – бронзов медал

            Бойно Самбо

Марко Косев – сребърен медал

Делян Илиев – бронзов медал

Валентин Бенишев – златен медал

Мариян Димитров – бронзов медал

Мартин Маринков – сребърен медал

2017г. Минск

Ашот Мартиросян – сребърен медал

Цветелина Цветанова – бронзов медал

Магдалена Върбанова – бронзов медал

Мария Оряшкова – златен медал

             Бойно Самбо

Иван Крацев – бронзов медал

Михаил Николов – бронзов медал

2018г. Атина

Борислав Янаков – сребърен медал

Мария Оряшкова – златен медал

             Бойно Самбо

Георги Кандов – сребърен медал

Михаил Николов – бронзов медал

Мариян Димитров – бронзов медал

2019г. Хихон

Борислав Янаков – бронзов медал

Ашот Мартиросян – бронзов медал

Цветелина Цветанова – бронзов медал

Илиана Стоянова – бронзов медал

             Бойно Самбо

Алексевич – сребърен медал

2021г. Лимасол

Радослав Марков – бронзов медал

Иван Хърков – сребърен медал

Ива Иванова – бронзов медал

Мария Оряшкова – златен медал

             Бойно Самбо

Камен Георгиев – сребърен медал

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B5%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%82_%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D1%8B_%D0%BF%D0%BE_%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D0%BE_2020

error: Content is protected !!